Yüze İğneli Epilasyon Fiyatları

Yüze İğneli Epilasyon Fiyatları

28 Temmuz 2022 0 Yazar: Koltuk Ustası

Tüyler ve kıllar eski tarihlerden beri tüm insanların ortak bir problemidir. Tüylerle başa çıkmak onları yok etmek için eski çağlardan beri birçok yöntem geliştirilmiştir. Son dönemde oldukça başarılı sonuç veren tüy yok etme yöntemlerinden bir tanesi de iğneli epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon yüz ve vücut tüylerini çok başarılı bir şekilde temizlemektedir. 

 

Yüz İçin İğneli Epilasyon Nasıl Sonuç Verir?

Tüylerle savaşmak için kullanılan yöntemlerden birinin de iğneli epilasyon yöntemi olduğunu söylemiştik. İğneli epilasyon günümüzde elektroliz makineleri ile tüylerin büyüme merkezlerini tahrip etmektedir. Bu tahrip etme işlemi yapılırken elektrik enerjisi kullanılmaktadır. Bu yöntem ile kıl köklerine kısa radyo dalgaları gönderilmektedir. Bu dalga sayesinde kıl kökleri tahrip olur ve kılların tutunduğu proteinler zarar görmektedir. Böylece yeniden tüy oluşumu büyük oranda engellenmektedir. Bir kaç seans sonrası tüyler ve kökleri tamamen yok olmaktadır.

 

Yüz Bölgesine İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır? Fiyatları

Yüzde iğneli epilasyon yapılırken tüy köklerine çok ama çok ince bir prob yerleştirilir. Daha sonra bu proba elektrik yardımı ile ısı enerjisi verilir. Tüy kökü bu sırada tahribata uğrar. Daha sonra oradaki kıl bir cımbız yardımıyla çekilir. İğneli epilasyon hemen hemen tüm cilt tipleri için kıl oluşumunu engellemenize yardımcı olmaktadır. Biraz da yüze iğneli epilasyon fiyatları konusundan bahsedelim. Yüz bölgesinde kaşların arasına yapılan iğneli epilasyon oldukça başarılı bir sonuç vermektedir. Hem erkekler hem kadınlar kaşların ortasına çok sık bir şekilde epilasyon yaptırmaktadır. Kaş arasına iğneli epilasyon yaptırmak istediğiniz de seans başına ödemeniz gereken tutar yaklaşık olarak 50 TL’dir. Kaş arası küçük bir bölge olduğu için çok az maliyetle bu bölgedeki tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

 

Kadın Bıyık Bölgesi İğneli Epilasyon Fiyatları

Kadınlar özellikle bıyık bölgesindeki tüylerden kurtulmak için de iğneli epilasyon yaptırmaktadır. KAdınlar yaklaşık 5 seanstan sonra bıyık bölgesindeki tüylerden tamamen kurtulabilirler. Kadınların bıyık bölgeleri için ödemeleri gereken ücret seans başına yaklaşık olarak 75 TL’dir. 

 

Çene Bölgesi

Kadınları çene bölgesinde de küçük tüy oluşumları görülmektedir. Bu tüylerden kurtulmak isteyen kadınlar iğneli epilasyon yöntemini tercih etmektedir. Kadınları çene bölgesi için ödemeleri gereken ücret seans başına yaklaşık olarak 75 TL’dir. 

 

Tüm Yüze İğneli Epilasyon Fiyatları

Yüze iğneli epilasyon fiyatları görüldüğü gibi parça parça bu şekildedir. Eğer tüm yüzünüze iğneli epilasyon yaptırmak isterseniz ödemeniz gereken ücret daha avantajlıdır. Bunun için 120 TL civarında bir ücret ile tüm yüz bölgesindeki istemediğiniz tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Tabi bu ücretin seanslık ücret olduğunu tekrar hatırlatalım.

 

Epilasyon İzleri

İğneli epilasyon sonrası güneşe maruz kalma ve kremleri aksatma durumların yüzde kalıcı izler meydana gelmektedir. Bu yüzden insanlar çeşitli arama platformlarında yüzdeki iğneli epilasyon lekesi nasıl geçer minvalinde araştırmalar yapmaktadır. Yüzdeki epilasyon izleri için çeşitli iz giderici kremler kullanabilirsiniz. Ama bu kremler sadece belli bir seviye tedavi etmektedir. Daha kalıcı izlerin tedavisi için dermapen gibi tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz. Dermapen tedavisi ile bölgedeki kolajen seviyesi artırılır ve izlerin tedavisi sağlanır.